Tuvākā apkārtne

 • Upurakmens - uz Lielās salas jeb Upursalas Rušonas ezerā atrodas kāds akmens, kurš savulaik kalpojis mūsu senčiem par upurakmeni. Tas ir viens no Latgales nedaudzajiem kulta pieminekļiem un kopā ar citām Rušonas ezera apkārtnes arheoloģiski nozīmīgām vietām veido vienotu arheoloģisko pieminekļu kompleksu.
 • Liepu salas apmetne- atrodas Rušonas ezera Liepu salā. Senatnē uz tās ir dzīvojuši ļaudis, bijusi pils uz pāļiem.
 • Bērzu sala-ievērojama ar to, ka uz salas ir izvietojusies zivju gārņu un kormorānu kolonija. Ir iespēja vērot putnus.
 • Kameņecas ūdensdzirnavas– 4 km- 1833.gadā celtas dzirnavas. Padomju varas gados izpostītas, bet tagad atjaunotas un darbojas.
 • Kameņecas lielais akmens- km- Atrodas Rušonas ezera krastā, Kameņecas muižas parkā. Akmeņa izmēri ir 1,5 m x2,7 m x3,2 m, apkārtmērs pie zemes 15metri, tā virspusē izkalti vairāki cilindriski dobumi. Seno latgaļu kulta vieta. Sānos taisnstūrveida ierāmējumā poļu valodā iekalts teksts-tulkojums: „Ar svētā tēva(Pāvesta) J.U.Klemenska 13.atļauju 1766.gadā.Uz šīs Pētera klints būvēta kapela pēc mūsu zemē esošas Romas katoļu ticības parauga.” Tā kapela pārnesta uz muižu un šis akmens tai deva nosaukumu „Kameņeca”. Uz šī akmens pēc kapelas pārnešanas uz muižas tika uzstādīts liels krusts, kur ticīgie ļaudis gājuši un lūgušies.
 • Rušenicas pilskalns atrodas Rušenicas upītes labajā krastā, 1 km attālumā no Rušonas muižas. Virs pilskalna senatnē ir atradusies pils. Pilskalna izmantošana attiecināma uz 8-11 gadsimtu. Šim pilskalnam bija militāra nozīme un tas netika izmantots dzīvošanai. Pilskalns nekad nav bijis lauksaimnieciski apstrādāts , līdz ar to ir saglabājies neskartā veidā.
 • Rušonas muižas dzīvojamā ēka ( muiža)-   km.- Pirmo reizi minēta 1456.gadā un piederēja Johanesam de Rēbinderam.18.gs. īpašniece Ieva Selicka. Patreizējā ēka celta 1903.gadā neorenesanses stilā un ir uzskatāma par pusloku( rundbogenstil) piemēru. Kompleksā ietilpst muižas kungu māja, pagrabs,..., parks.
 • Rušonas katoļu baznīca ar klosteri- 1,5 km.- 1677.gadā jezuīti ar muižnieku Sokolovsku-Korabu uzcēla    koka baznīcu. Laikiem mainoties, Rušonu sāka apkalpot dominikāņi. Trešo pēc kārtas baznīcu un klāt arī klosteri ceļ dominikāņu mūki-1766.gadā, tajā pašā vietā, kur 16.gadsimtā stāvējusi koka baznīca. Pašreizējā Rušonas baznīca celta 1816.gadā no ķieģeļiem par muižtures Ievas Selickas  līdzekļiem.1832.gadā klosteri slēdza.
 • Aglonas bazilika- 7 km. - Lieliskā baroka stilā celtā bazilika ainavā izceļas ar 60   metru augstiem torņiem (1768-1800).Apskatāmas vairākas gleznas.”Aglonas brīnumdarītāja dievmāte” ir 17. g. s. bizantiskajā  stilā gleznota un ar sudraba apkalumiem rotāta svētbilde. Tā ir slavena ar savām dziednieciskajām spējām. Apmeklējuma laikā jūs uzzināsiet par klostera likteni ( dibināts 1699.gadā un varēsiet smelt spēku Svētavotā, kurš atklāts 1824.gadā un ir slavens ar savām dziednieciskajām īpašībām.
 • Maizes muzejs Aglonā- km- Ekskursijas Maizes muzejā un ceptuvē. Maizes izstrādājumu degustācija ar medu un zāļu tējām.
 • Kara muzejs- 2008.gada jūnijā Aglonā darbu sāka jauns muzejs-„Otrā pasaules kara ekspozīcija”. Muzeju izveidojis kolekcijas īpašnieks Valdis Tumovs, kurš eksponātus ir vācis jau ilgus gadus. Muzejs ir tapis apmēram gada laikā un ekspozīcijas zāles vajadzībām tika rekonstruēta esošā saimniecības ēka. Eksponātu klāsts ir visai plašs un te var skatīt vairāk nekā 1000 dažādu vienību, sākot no lidmašīnu detaļām, vēstulēm, dokumentiem, līdz pat ieročiem, formas tērpiem, motocikliem ar blakus vāģi, ložmetēju un citiem. Visi darbi tika veikti par saviem līdzekļiem.
 • Karaļa kalns- 2006.gadā tika jaunatklāta vieta netālu no Aglonas. Tas atrodas Egles ezera krastā. Uz kalna ir vairākas milzīgas koka skulptūras, viena no tām ir Jēzus, bet otra Eņgeļa tēls. Uz Jēzus kristus skulptūras ir rakstīts-Jēzus Kristus, kungs un dievs ir uzvarējis, bet uz Eņģeļa skulptūras ir rakstīts-Svētīgi tie, kas rakstīti dzīvības grāmatā. Karaļa kalnā ir izveidots dekoratīvo stādu dārzs no desmit augiem. Visu to ir veidojis vietējais uzņēmējs Jānis Stupāns ar sievu Viju, kuriem palīdzēja ticīgie ļaudis. Skulptūru autors Ēriks Delpers. Veidosim pasauli skaistāku.
 •  Madelānu pilskalns- Viens no skaistākajiem Latvijā. Relatīvais augstums 20 metri. Uzplaukumu piedzīvoja 12.-13.gs.Pilskalna apkārtnē bojā gājis Lietuvas karalis Mindaugs.
 • Velnezers- Republikas nozīmes aizsargājams objekts. Ezers ar noslēpumainu , īpatnēju izcelsmi un atrašanās vietu priežu mežu vidū, ar ezeriem netipisku krāsu, kura mainās atkarībā no diennakts laika.
 • Eksotisko putnu mini zoodārzs” Viesturi”- Austrālijas emu, pērļvistiņu, fazānu, Āfrikas melnos strausu, pāvu un citu eksotisko putnu audzēšanu
 • Andrupenes lauku sēta-...km.- Muzejs „Andrupenes lauku sēta” atrodas skaistā Latgales vietā-Krāslavas rajona Andrupenes pagastā. Tas ir 20.gs. ēku komplekss, kurā ir dzīvojamā māja, klēts, kūts, rija, dūmu pirts un smēde, kas atspoguļo tā laika dzīvi laukos.
 • Atpūtas un sporta komplekss ”Sauleskalns”- Slēpošanas trases, iesācēju trase. Slaloma, distanču slēpju un snovborda dēļu noma. Slēpošanas iespējas arī bērniem.
 • Raiņa muzejs „Jasmuiža”- Skatāma ekspozīcija-Raiņa ģimnāzijas un studiju gadi. Muzeju bagātina arī tradicionālā Latgales amatniecības veida-podniecības ekspozīcija. Apskatāma Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīca un ceplis.
 • Preiļu pilsētā Miniatūras karaļvalsts- Iespēja apskatīt divu dažādu zemju miniatūrās karaļvalstis, vienreizēja iespēja nofotografēties senlaicīgos tērpos uz divu miniatūru karaļvalstu fona un priecāties par meistares Jeļenas Mihailovas fantāziju un savu sapņu īstenošanu.
 • Preiļu pilsētas parks un dižciltīgo grāfu Borhu muižas komplekss (vārtsarga namiņš, 1817.gadā celtā kapela, zirgu stallis, pils, kungu paradīze- „Ādama un Ievas sala”, ”Mīlestības kalniņš”- viens no ievērojamākajiem 19.gadsimta ainavu parkiem Latvijā. Borhi saimniekoja Preiļos aptuveni 500 gadu
 • Višķu parks pie Daugavpils ceļa ar 75 svešzemju koku un krūmu sugām 28 ha platībā