Par Silmalām

Atpūtas bāze „Silmalas” atrodas Preiļu rajonā 900 metru attālumā no Rēzekne-Daugavpils autoceļa pašā Latgales centrā, apmēram 40km attālumā no Rēzeknes, Daugavpils, Krāslavas un Preiļiem. „Silmalas” ir atpūtai piemērota, brīnišķīga lauku vide skaistā Rušonas ezera krastā un meža ielokā. Daudzo gleznaino ezeru vidū īpaši izceļas lielākais Rušonas ezers. Tas ir astotais lielākais ezers Latvijā. Bagāts ar līčiem, pussalām, zemesragiem un salām. Uz ezera salām ir daudz par svētvietām, kulta vai upuru vietām .Pēc lietuviešu vēsturnieka Teodora Narbuta( 1784-1861) liecībām, Rušonas ezers senatnē ir saukts par „svēto ezeru”.

Katrs rīts „Silmalās „ sākas ar putnu dziesmām, bet vakarā miegā ieaijā varžu šūpuļdziesmas. Ziedošās pļavas un priežu sils jūs nekad nepievils, jo te ir brīnišķīgas vietas gan meža ogu cienītājiem, gan sēņotājiem .Te ir zaļā aptieka, jo katrs otrais augs ir izmantojams tautas medicīnā. Cilvēks ir un paliek dabas daļa, lai gan viņš ir ļoti izolējies un attālinājies no tās vides, kurā viņam būtu jābūt.

Par apkārtnes kultūrvēsturiskajām vietām, celtnēm un leģendām vai mītiem var stāstīt dienām ilgi, tomēr vislabāk ir pašam to visu skatīt ar savām acīm, izstaigāt ceļus, taciņas un atklāt cik daudz vēsturisko noslēpumu un krāšņuma vij mūsu pašu zemīte.

Kā mūs atrast